Wydawnictwo muzyczne, studio nagraniowe i masteringowe, produkcja audio-video

Loud Jazz Band powraca z nową płytą

Loud Jazz Band powraca z nową płytą
Premiera już 7 października w TR Warszawa

W październiku na rynku ukaże się nowa pyta norwesko-polskiej formacji Loud Jazz Band „From the distance. Live In Oslo”. Grupa wystąpi premierowo na żywo 7 października w TR Warszawa. Gościem specjalnym warszawskiego koncertu będzie Paweł Kaczmarczyk z AudioFeeling Band.

From the distance. Live In Oslo” to ósma oficjalna płyta Loud Jazz Band. Zespół Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka, zdobywcy wyróżnienia „Wybitny Polak” w Norwegii w 2013 r. za szczególne osiągnięcia muzyczne i rolę animatora kultury obu krajów, wystąpi premierowo w Polsce 7 października. Koncert odbędzie się TR Warszawa. Na scenie przy ul. Marszałkowskiej 8, gościnnie wystąpi również jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, Paweł Kaczmarczyk z AudioFeeling Band. Początek o godzinie 20:30, bilety w cenie 50 zł. do nabycia w kasach teatru oraz poprzez sieć e-bilet.

Szukając tytułu dla naszej nowej, koncertowej płyty zauważyłem, że spojrzenie z dystansem na to co robimy teraz i co do tej pory stworzyliśmy, dodaje muzyce Loud Jazz Band specyficznej wartości. Nasza muzyka jest dużo bardziej dojrzała, uniwersalna i refleksyjna ale grana dłuższą perspektywą niż tylko emocją chwili. To, co słychać na Live In Oslo to dystans do celu naszego wspólnego muzykowania” – mówi Mirosław Kaczmarczyk o nowej płycie Loud Jazz Band.

Materiał „From the distance. Live In Oslo” został zrejestrowany 2 maja 2012 r. podczas koncertu Loud Jazz Band na „V. Dniach Kultury polskiej w Oslo”. Jest drugą w historii zespołu płytą koncertową i stanowi podsumowanie jego dotychczasowej działalności. Koncert został zrejestrowany przez Håkona Aarøena, miks wykonał Michał Mielnik w RG Studio Gdańsk, a mastering w innowacyjnym systemie ChevyRay – Piotr Remiszewski w Anaconda Studio. Album oprawiony graficznie przez Kubę Karłowskiego można znaleźć od 7 października w sieciach salonów Empik oraz w dystrybucji cyfrowej m.in. w iTunes i Amazon. Wydawcą płyty jest Anaconda Productions i LJB Music Records.

Loud Jazz Band powstał w Polsce 1989 r. Jego założycielem i głównym kompozytorem jest Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk. Artysta w 1994 r. wyemigrował do Norwegii, gdzie wystartował z nową odsłoną zespołu. W skład formacji wchodzi obecnie pięciu polskich, trzech norweskich i jeden bułgarski muzyk. Największym sukcesem grupy okazał się album „4 Ever 2 U” (1994), nominowany do nagrody „Fryderyki” w kategorii „jazz” i wydany przez legendarną Mercury Records. Loud Jazz Band jest jedynym polskim zespołem, którego płyta ukazała się sumptem tej prestiżowej, brytyjskiej wytwórni (Def Lepard, Elton John, Mark Knopfler).

Loud Jazz Band gra współczesny jazz. Muzyka tworzona przez Kaczmarczyka jest konglomeratem różnych stylów muzycznych, jednakże z relatywnie akustycznym brzmieniem. Komponowane przez „Carlosa” utwory cechuje wyrazista melodia umieszczona w bardzo zróżnicowanym obrazie muzycznym. Inspiracją dla polskiego gitarzysty jest norweska i polska kultura, ale także natura i ludzie obu krajów. W muzyce Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym i improwizowanym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i word music, tworzy niepowtarzalny, rozpoznawalny styl.

W skład zespołu wchodzą: Mirosław ”Carlos” Kaczmarczyk (gitara), Kristian Edvardsen (bas), Erik Johannessen (puzon), Ivan Makedonov (perkusja), Wojtek Staroniewicz (saksofon), Piotr Iwicki (syntezator), Erlend Slettevoll (fortepian) i Maciej Ostromecki (instrumenty perkusyjne).

Grupa występowała na wielu zagranicznych i polskich festiwalach, m.in. Oslo Konserthus (2012), Spirit of Burgas (2010), Jazz Jamboree (2010), Bohema Jazz Festival (2009), Jazz nad Odra (2008), Guitar City Festival (2002), Jazz na Starówce (2001).

Kontakt:

Jakub Krzeszowski
+48 500-785-338
| jakub.krzeszowski@gmail.com
Anaconda Productions \ www.anaconda.com.pl