Wydawnictwo muzyczne, studio nagraniowe i masteringowe, produkcja audio-video

JAZZ PO POLSKU – II edycja Festiwalu w Berlinie

II edycja festiwalu JAZZ PO POLSKU odbędzie się w tym roku dniach od 4 do 6 października 2013 r. w klubie Kunstfabrik Schlot w Berlinie. W ramach polskiego festiwalu jazzowego zagrają Imagination Quartet, Biotone i HERA. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Instytutem Polskim w Berlinie.

JAZZ PO POLSKU to festiwal muzyczny przedstawiający nowoczesną, świeżą i perspektywiczną muzykę z pogranicza jazzu i awangardy. W Berlinie od 4 do 6 października w klubie Kunstfabrik Schlot wystąpią trzy polskie zespoły. Pierwszego dnia zagra Imagination Quartet, inspirowany muzyką improwizowaną i eksperymentalną, a także klimatami rockowymi. Dzień później zaprezentuje się Biotone, grupa o oryginalnym, tajemniczym  brzmieniu, w skład której nie wchodzi żaden instrument harmoniczny. Na zakończenie festiwalu zaprezentuje się HERA Wacława Zimpla, której twórczość to połączenie free jazzu oraz  muzyki sakralnej i folkloru różnych kultur.

Aktualny polski jazz w Berlinie tworzy mosty pomiędzy Polską a Niemcami – lekkie, zwiewne konstrukcje muzyczne, które pozwalają tonom swobodnie je oplatać. Jazz z Polski ma charakterystyczne brzmienie. Jest to brzmienie wolności, poszukiwania nowych dróg oraz wytyczania nowych szlaków. Polski jazz od momentu wyjścia z podziemia w latach 50tych odznaczył się swoim innowacyjnym piętnem na całym gatunku. Muzycy jak Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski czy Zbigniew Seifert mieli niebagatelny wkład we wzbogacenie europejskiej sceny kulturowej. Ruch yassowy wywołał konstruktywne i inspirujące zaniepokojenie w środowiskach muzycznych. A teraz zawitają u nas młodzi muzycy, którzy czują brzemię/czują się odpowiedzialni wobec swojego muzycznego spadku, ale  jednocześnie wkraczają na scenę  z niekonwencjonalnymi pomysłami i wielkim zapałem – Bert Noglik, Dyrektor JazzFest Berlin.