Wydawnictwo muzyczne, studio nagraniowe i masteringowe, produkcja audio-video

TADEUSZ WOŹNIAK „ZIEMIA” – premiera 20 listopada

Tadeusz Woźniak po kilkunastu latach od wydania swojej ostatniej solowej płyty powraca z wyjątkowym pod każdym względem najnowszym autorskim albumem p.t. „ZIEMIA”.

Tadeusz Woźniak "ZIEMIA"

Tadeusz Woźniak „ZIEMIA”

 

Wyjątkowi artyści tworzą wyjątkowe dzieła. Nie mogło być inaczej także w tym wypadku.
Tadeusz Woźniak to twórca, który konsekwentnie podąża do swojego artystycznego celu w sposób zdecydowany i bezkompromisowy. Tadeusz Woźniak to jeden z nielicznych  współczesnych artystów, którego twórczość niczym biało-czerwona nić wpląta się w naszą polską rzeczywistość.
Album „ ZIEMIA” to swoistego rodzaju podróż w wielu kierunkach i w różnych wymiarach prowadząca słuchacza przez najlepszego przewodnika.
To płyta, obok której trudno przejść obojętnie. To dziesięć wybitnych, muzycznych obrazów stojących względem siebie jednocześnie w opozycji i symbiozie tworząc paradoksalnie prosty dzięki swojej złożoności przekaz.

„ ZIEMIA” – żeby ją zrozumieć trzeba jej … posłuchać.

Teksty napisali: – Ernest Bryll, Bogdan Chorążuk, Leszek Aleksander Moczulski, Jacek Kaczmarski, Elżbieta Frister i Tadeusz Woźniak. Producentem płyty jest Piotr Remiszewski

Premiera dwudziestego listopada b.r. Album dostępny będzie w najlepszych salonach muzycznych a w wersji cyfrowej na wiodących portalach m.in. Itunes. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa  „Anaconda Productions”.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych 8-go grudnia b.r. do salonu Empik w warszawskiej Arkadii na konferencję prasową z Tadeuszem Wożniakiem. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Ernest Bryll i Bogdan Chorążuk. Spotkanie poprowadzi Maciej Chmiel.
Po konferencji prasowej przewidziane jest podpisywanie płyt przez artystę.

 

Tadeusz Woźniak – kompozytor, pieśniarz. Debiutował 1966 roku dokonując pierwszych nagrań radiowych i płytowych.
Ma w dorobku muzykę do kilkuset piosenek , blisko 100 inscenizacji teatralnych,  wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich a także filmów dokumentalnych i animowanych, także „Pana Tadeusza” Ryszarda Ordyńskiego z 1928 wydaną przez Filmotekę Narodową.

Otrzymał   nagrody za muzykę :
„Wesela” – Stanisława Wyspiańskiego w reż. Romana Kordzińskiego – festiwal Konfrontacje Teatralne w Opolu
„Odprawy posłów greckich” – Jana Kochanowskiego w reż. Andrzeja Witkowskiego – Festiwal Teatrów Polski Północnej w Toruniu.
„Mistrza i Małgorzaty” – Michała Bułhakowa – reż. Andrzeja Marii Marczewskiego – Festiwal Teatralny Dramaturgii Rosyjskiej w Katowicach
„Lata Muminków” Tove Janson w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego – Festiwal Sztuk Dziecięcych w Wałbrzychu.
„Zegarmistrza światła” – Nagroda Głowna   na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Odznaczony medalem „Gloria Artis” i „Złotym Medalem Zasługi”
Uhonorowany nagrodą „Piękniejsza Polska”.

Aktualności:
W styczniu 2015 – muzyka do filmu dokumentalnego „Chcę żyć” –  TVP1
W kwietniu 2015 ukazał się LP „Smak i zapach pomarańczy”, który zawiera nigdy nie wydane nagrania z lat 69-72. Od tej płyty zaczyna się cykl wydawniczy obejmujący  4 CD z nagrań Polskiego Radia, z lat 1966 – 1980. (kopia okładki w załączniku)
W maju 2015 – muzyka do sztuki Wojciecha Wójcika „Zaręczyny” dla Teatru TV
20 listopad – premiera najnowszej, autorskiej płyty. Zawiera utwory z muzyką Tadeusza Woźniaka i Piotra Remiszewskiego  i tekstami Ernesta Brylla, Bogdana Chorążuka, Elżbiety Frister, Leszka Aleksandra Moczulskiego i Tadeusza Woźniaka.
13 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się prezentacja filmu „Pan Tadeusz” z muzyką na żywo Tadeusza Woźniaka pod jego kierownictwem.
Koncerty w różnych miastach Polski.

Kontakt: biuro@anaconda.com.pl
www.anaconda.com.pl